Піст у Трускавці

03 April 2017

У нашому санаторії поряд зі звичайним і дієтичним меню ви можете вибрати меню Пісне.

 

Завдання пісту - відновити гармонію між потребами тілесними і духовними. Оскільки ми ігнорували потреби душі, то під час посту повинні частково ігнорувати бажання тіла. Під час пісту душа людини відроджується, а людина відчуває себе духовною істотою і прокладає собі шлях в царство небесне.

 

Православні церковні пости. Правила

 velikiy-post-02

Найповнішим і строгим піст зберігся в православної церкви.

Строгість вимог православного пісту пов'язана, зокрема, з тим, що всі існуючі принципи поста перенесені в мирське життя з монастирських статутів.

У дні посту (дні говіння) церковним Статутом забороняється скоромна їжа - м'ясні та молочні продукти; риба дозволяється тільки в деякі пісні дні.

У дні суворого посту не дозволяється не тільки риба, а й будь-яка гаряча їжа, а також їжа, приготована на рослинній олії.
Вживати можна тільки холодну їжу без масла і непідігрітого питва (іноді називається сухоїдінням).

У Православній Церкві чотири багатоденні пости і три одноденних поста. Крім того, християнам рекомендується дотримуватися посту щосереди та щоп'ятниці (за винятком особливих тижнів) протягом усього року.

Багатоденні пости

Найголовніший і строгий - Великий Піст, який триває сім тижнів перед Великоднем. Найсуворіші з них Перша і остання (Страсна) тижні. Цей піст встановлений в пам'ять сорокаденного посту Спасителя в пустелі.

 

Останній тиждень посту пов'язаний зі спогадами про страждання Ісуса Христа. Християни, згадуючи про них, намагаються співпереживати та, навіть, співчувати Спасителю. Служби в ці дні стають особливо довгими, а деякі християни повністю утримуються від їжі.

 

Перед тим, як взагалі відмовитися від їжі, необхідно порадитися зі священиком і отримати його благословення. У ці дні потрібно багато пити, щоб не допустити інтоксикації організму і при перших ознаках поганого самопочуття звернутися за порадою до священика. Якщо такий строгий піст може нашкодити здоров'ю - священик може дати благословення на його припинення.

 

Близький за суворістю до Великого - Успенський піст, але він коротший - з 14 по 27 серпня. Цим постом Свята Церква шанує Пресвяту Богородицю, яка, стоячи перед Богом, незмінно молиться за нас.

 

У ці суворі пости рибу можна їсти тільки три рази - в свята Благовіщення Пресвятої Богородиці (7 квітня), Входу Господнього в Єрусалим (за тиждень до Пасхи) і Преображення Господнього (19 серпня).


Різдвяний піст триває 40 днів, з 28 листопада по 6 січня. Під час Різдвяного посту їсти рибу можна, крім понеділка, середи і п'ятниці. Після свята святителя Миколая (19 грудня) рибу можна їсти лише по суботах і неділях, а період з 2 по 6 січня треба проводити в повній строгості.

Четвертий піст - Святих Апостолів (Петрів піст). Він починається з Тижня всіх Святих і закінчується до дня пам'яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла - 12 липня. Статут про харчування в цей пост такий же, як і в перший період Різдвяного посту.

 

Дні суворого посту:

 

водохресний святвечір - 18 січня;
свято Усікновення глави Іоанна Предтечі - 11 вересень;
свято Воздвиження Хреста Господнього - 27 вересня.

 

 

Щотижневі пісні дні

 

Щотижневими пісними днями (за винятком особливих тижнів) є середа і п'ятниця. У середу піст встановлений на згадку про про зраду Христа Іудою, а в п'ятницю - заради хресних страждань і смерті Спасителя. У ці дні заборонено їсти м'ясну і молочну їжу, яйця, а в період від Тижня всіх Святих (перша неділя після свята Трійці) до Різдва Христового по середах і п'ятницях слід утримуватися і від риби.

Пост у середу і п'ятницю не буває тільки в наступні тижні, коли дозволяється тільки молоко і яйця:

 

в Великодній тиждень;
в святки (від дня Різдва Христового до Хрещення);
в Тріїцький тиждень (від свята Святої Трійці до початку Петрового посту);
в тиждень митаря і фарисея (перед Великим постом);
в Сирний або масляний тиждень перед самим Великим Постом

 

 

Коментарі

Надіслати
Зверніть увагу: всі поля обов’язкові до заповнення