Водні процедури

Представляючи, в загальному, надзвичайно складне за своїм складом активне середовище, мінеральні (лікувальні) води мають цілу низку фізичних, хімічних, фізико-хімічних та інших властивостей. В силу цього вони відрізняються від звичайних вод за своїм фізіологічною дією. Приходячи в зіткнення з організмом, нехай то буде в умовах зовнішнього або внутрішнього їх застосування, мінеральні води діють на організм сукупністю всіх своїх властивостей. При зовнішньому застосуванні мінеральні води діють, дратуючи численні нервові закінчення, закладені в шкірі (екстерорецептори).

Водні процедури

В основі дії мінеральних ванн на організм лежить нервнорефлекторний  механізм. Механічні, термічні, хімічні та інші подразнення, що обумовлюються мінеральною водою, сприймаються рецепторними нервовими приладами. Останні є у величезній кількості як в шкірі, так і в слизових оболонках.

Шкіра є складним по своїй анатомічній будові органом, що виконує різноманітні функції. Мінеральна ванна, здавлюючи поверхневі вени і капіляри, а також лімфатичні судини, сприяє звільненню і просуванню вмісту їх від периферії до центру. Усі ці моменти, що відносяться до механічної дії ванн на дихання і кровообіг, не дають себе знати помітним чином у здорової людини. У хворого ж, з наявністю розладів в серцево-судинній системі або дихальному апараті, вони набувають вже певного значення. У такому разі нерідко доводиться відмовлятися від повних ванн із-за поганої переносимості і переходити на ванни з нижчим рівнем води.

Іншим важливим чинником, що лежить в основі дії всякої водної процедури, є її температура. Залежно від останньої розрізняють ванни індиферентної температури, теплі, гарячі, прохолодні і так далі. Таке ділення, прийняте з практичних міркувань, носить, проте, умовний характер. Реакція організму на одну і ту ж температуру може видозмінюватися залежно від самопочуття людини, його початкового стану. З іншого боку, на характер реакції впливають і властивості подразника. Так, наприклад, вуглекисла мінеральна ванна, маючи температуру однакову з прісною ванною, сприймається організмом як тепла процедура.
Тому вуглекислі ванни, маючи температуру близько 34-33 С, сприймаються як індиферентні, а при ще нижчій температурі вони не викликають такого відчуття холоду, як це має місце при прийомі прісної ванни тієї ж температури. Така особливість в термічній дії вуглекислих ванн відноситься за рахунок значного вмісту в них вуглекислоти, яка в порівнянні з водою має нижчу індиферентну температуру (14-16 С).

Многофункциональный душ Шарко - процедура и лечебная и тонизирующая. Она "приспосабливает" человека к бешеному ритму современной жизни, к психологическим и нервным перегрузкам. Изобретен такой душ был гениальным невропатологом.

Душ Шарко відмінно " витягує" з депресії, стану спустошенності, невіри в себе, піднімає тонус. Після його прийому з'являється стимул, енергія, посилання. Душ Шарко допомагає людині "тримати свою енергетичну сферу". В результаті збільшується приплив крові до усіх органів. Вони отримують повноцінне харчування і відповідно можливість інтенсивної здорової працездатності.

Душ Шарко виробляє стереотип правильності усіх органів. А якщо стереотипу немає, то організму доведеться формувати реакцію на стрес у момент самого стресу. Ця механічна дія впливає як на поверхневі, так і на глибоко розташовані нервові закінчення. Це не є щадні "погладжування" аромотерапії або лимфодренажу.

Душ Шарко - кращий засіб для боротьби з целюлітом і ожирінням, особливо у поєднанні з раціональним харчуванням.

Шотлантський душ - різновид душа Шарко. Використовуються два шланги з водою: один з теплою від 25 до 45 градусів, інший - з холодною, від 10 до 25. Сильні температури немов " занурюють" людину в інший простір.

Циркуляційний душ - це звільнення від застійних явищ у венозній мережі. Він масажує грудний і поперековий відділи хребта, живота, стегон і сідниць, регулює сон, заспокоює нервову систему.

Ці душі - майже панацея при усіх нервових і психогенних захворюваннях, синдромі хронічної втоми, при остеохондрозах, плечолопаткових синдромах, вегетативних порушеннях. Вони дієві при реабілітації після трахеобронхітів, нестабільному тонусі посудин, алергії, хворобах печінки, кишечника, шлунку. Вони допомагають організму встати на позиції здоров'я. Паралельно значно знижується зайва вага.


Ці комплексні процедури по черзі впливають передусім на основний регулятор - хребет, звільняючи його від "затисків": судинних, м'язових, сухожильних.

Висхідний душ (чи промежинний ) призначений для дії на найніжніші і інтимні ділянки Вашого тіла.

Для прийняття процедури висхідного душу вас розташують на зручному сидінні, забезпеченому спеціальним отвором знизу. Звідти-то і варто чекати дії водних потоків - несильний натиск води масажуватиме ваші найніжніші і затишніші частини тіла. Такий масаж дуже корисний при статевій слабкості, геморої і простатиті. Хвороби, що викликають тільки ніяковість і украй негативні емоції, можна лікувати дуже приємним і безболісним способом! Тепер у вас є можливість переконатися в цьому самостійно! Сидіти на стільчику і насолоджуватися м'яким масажем інтимних місць - удвічі приємніше, коли усвідомлюєш, яку користь принесе Вашому здоров'ю така процедура.

Окрім власного лікувального ефекту циркулярний душ принесе ще і інші корисні результати - він істотно покращує тонус м'язів промежини і тазу. Тому навіть здоровим людям рекомендується іноді відвідувати циркулярний душ - інтимним місцям теж хочеться відпочинку й розслаблення...